IMG 1599W dniu 20.02.2015 r. we wczesnych godzinach rannych na drodze krajowej nr 11 na wysokości miejscowości Dębiec doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Informacja o zdarzeniu wpłynęła do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Środzie Wlkp. o godz. 05:04.

Na miejsce zdarzenia zadysponowano trzy zastępy z JRG w Środzie Wlkp., trzy zastępy z JRG w Poznaniu oraz dwa zastępy z OSP w Kórniku.
W zdarzeniu drogowym brał udział samochód osobowy marki Renault Scenic oraz Opel Vivaro. Dwie osoby poniosły śmierć na miejscu a 9 osób odniosło obrażenia. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wykonaniu dostępu do osób poszkodowanych przy użyciu sprzętu hydraulicznego. Czynności zmierzające do wyjaśnienia przyczyn oraz okoliczności wypadku na miejscu zdarzenia prowadzili: prokurator, lekarz medycyny sądowej oraz funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu. W związku z zaistniałym wypadkiem droga krajowa nr 11 była zablokowana przez kilka godzin.

Tekst i zdjęcia: mł. bryg. Radosław Pietrzyński