IMG 20191129 073006W piątek 29.11.2019 około godziny 06:31 Dyżurny SKKP w Środzie Wielkopolskiej otrzymał zgłoszenie o wypadku z udziałem 2 samochodów osobowych na drodze nr 432 w miejscowości Śnieciska gm. Zaniemyśl. Do zdarzenia zadysponowano zastępy z JRG Środa Wielkopolska oraz OSP Zaniemyśl.


Po przybyciu na miejsce pierwszych jednostek ochrony przeciwpożarowej stwierdzono, że doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Pojazdami podróżowały 4 osoby dorosłe, trzy z nich opuściły pojazdy o własnych siłach przed przybyciem służb ratunkowych do jednej niezbędna była pomoc strażaków celem wydobycia jej z wraku pojazdu. Droga na potrzeby działań była całkowicie zablokowana.
Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym, odłączeniu zasilania w uszkodzonych pojazdach oraz sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. Lekarz przybyłego na miejsce zdarzenia pogotowia ratunkowego po przebadaniu poszkodowanym podjął decyzję o przetransportowaniu poszkodowanych do szpitali w Środzie wielkopolskiej oraz Śremie.

Opracowanie i zdjęcia: asp. sztab. Kalak Jarosław