3W dniu 22.10.2014 r. o godzinie 22:45 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Środzie Wlkp. wpłynęła informacja o wypadku drogowym, który miał miejsce w miejscowości Marianowo Brodowskie na DK 11. Do zdarzenia zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Środzie Wielkopolskiej oraz zastępy OSP z Krzykos, Brodowa i Koszut.


Po dotarciu na miejsce zastępów straży pożarnej okazało się, że doszło do zderzenia czołowego samochodu ciężarowego marki Scania z busem Renault Traffic. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz kierowaniu ruchem. W wyniku obrażeń odniesionych podczas wypadku obecny na miejscu lekarz stwierdził zgon jednego z podróżujących busem natomiast druga osoba została przetransportowana przez Zespół Ratownictwa Medycznego do Szpitala w Środzie Wlkp.
Na miejsce prowadzonych działań przybył prokurator oraz lekarz medycyny sądowej. Okoliczności powstania zdarzenia wyjaśniają funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Wlkp.
Tekst: st. kpt. Bogusław Podgórski, zdjęcia: asp. sztab. Zbigniew Filipiak