DSC 0027Hala sportowa „Kobra Arena” przy Szkole Podstawowej nr 3 w Środzie Wielkopolskiej w dniu 31 października zamieniła się w arenę zmagań zawodników biorących udział w eliminacjach strefowych do Mistrzostw Wielkopolski w Halowej Piłce Nożnej Państwowej Straży Pożarnej.

O prawo startu w wielkim finale wojewódzkim, który odbędzie się 9 listopada 2018 r. w Pleszewie rywalizowało 8 drużyn reprezentujących Komendy z Wrześni, Jarocina, Rawicza, Gostynia, Grodziska Wielkopolskiego, Wolsztyna, Kościana oraz Środy Wielkopolskiej.

Organizatorem turnieju była Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu a gospodarzem Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Wielkopolskiej. Oficjalnego otwarcia dokonał Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Wlkp. mł. bryg. Maciej Kaczmarek.
Po wyrównanej rywalizacji grupowej do półfinałów eliminacji awansowały reprezentacje z Rawicza, Środy Wielkopolskiej, Gostynia oraz Wrześni.

Mecze półfinałowe dostarczyły wiele emocji oraz zaciętej rywalizacji ponieważ zwycięzcy mogli być już pewni awansu do Mistrzostw Wielkopolski. W pierwszym półfinale drużyna z Rawicza pokonała reprezentację Wrześni 5:4, natomiast w drugim półfinale gospodarze przegrali z drużyną z Gostynia 1:3. Drużynom z Rawicza oraz Gostynia gratulujemy awansu i życzymy powodzenie w finale wojewódzkim.
Opracowanie: kpt. Daniel Pawłowski, zdjęcia: Michał Tunkiewicz