kreci wodaOstatnie dni roku szkolnego były doskonałą okazją dla dzieci i młodzieży przygotowujących się do tak długo wyczekiwanych wakacji, do zapoznania się z zasadami bezpiecznego wypoczynku.


20 czerwca 2017 r. na terenie przystani jachtowej „Marina Pod Czarnym Bocianem” w Nowym Mieście nad Wartą odbyło się spotkanie uczniów szkoły podstawowej w Klęce, poświęcone bezpieczeństwu osób przebywających w wodzie lub nad wodą w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjno – informacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo … nad wodą”.
Głównym celem akcji jest propagowanie właściwego zachowania na akwenach, w tym zasad bezpiecznej kąpieli, bezpiecznego żeglowania oraz uprawiania sportów wodnych, a w efekcie ograniczenie wypadków i utonięć.
Dzieci miały możliwość przećwiczyć udzielanie pierwszej pomocy osobie, która uległa wypadkowi na wodzie, poznały podstawowe zasady i sprzęt ratownictwa wodnego oraz sposób postępowania w przypadku zauważenia niebezpieczeństwa.
W spotkaniu uczestniczyli druhowie z OSP Nowe Miasto nad Wartą, policjanci z Komendy Powiatowej w Środzie oraz funkcjonariusz z Komendy Powiatowej PSP w Środzie Wlkp. mł. ogn. Paweł Grabowski.
Opracowanie: mł. kpt. Daniel Pawłowski, zdjęcia: OSP Nowe Miasto