IMG 2890Ostatni turniej eliminacyjny do Mistrzostw Wielkopolski w Halowej Piłce Nożnej PSP odbył się 20 października 2016 r. w Środzie Wielkopolskiej w hali sportowej „Kobra Arena” przy Szkole Podstawowej nr 3. Organizatorem turnieju była Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu a gospodarzem Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Wielkopolskiej. Oficjalnego otwarcia dokonał przedstawiciel Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu mł. bryg. Krzysztof Wojtaszewski wraz z Komendantem Powiatowym Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Wlkp. mł. bryg. Jarosławem Kuderczakiem i Panią Dyrektor Szkoły Podstawowej Kamilą Waligórą.
Do sportowej rywalizacji przy wspaniałym dopingu uczniów ze szkoły Podstawowej, o prawo startu w finale wojewódzkim przystąpiło 6 drużyn reprezentujących Komendy z Leszna, Rawicza, Gostynia, Jarocina, Śremu oraz Środy Wlkp.
Po wyrównanej rywalizacji w grupach do finału zakwalifikowały się drużyny z Komendy Powiatowej w Gostyniu i Śremie. Spotkanie obu drużyn zakończyło się wynikiem remisowym a o zwycięstwie zadecydowały rzuty karne, w których lepsza okazała się drużyna z Komendy Powiatowej PSP w Śremie. Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy a zwycięska drużyna została uhonorowana pucharem wręczonym przez mł. bryg. Krzysztofa Wojtaszewskiego i mł. bryg. Jarosława Kuderczaka.
Zwycięzcy gratulujemy i życzymy powodzenie w finale wojewódzkim.
Opracowanie: mł. bryg. Bogusław Podgórski, zdjęcia: mł. kpt. Daniel Pawłowski